Darłowo

 

Darłowo to miasto położone nad polskim Bałtykiem przy ujściu rzeki Wieprzy. Liczy około 15 tyś. Mieszkańców i zajmuje powierzchnię 20 km kwadratowych. Jest to miasto o wysokim nasyceniu zabytkami. Do najważniejszych należą: Zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki, Kościół Świętej Gertrudy, Kościół Świętego Jerzego, Brama Wysoka, Pomnik Rybaka, Gotycki Ratusz oraz Latarnia Morska.

 

Jak widać Darłowo to nie tylko kurort nadmorski, ale ciekawa historia warta poznania. Darłówko Wschodnie oraz Darłówko Zachodnie uznawane są za nadmorskie dzielnice Darłowa. Łączy je rozsuwany Most im. Kapitana Witolda Huberta, który zajął miejsce zwodzonego pochodzącego z XIXw.

Darłówko jest jedną z najbardziej urokliwych miejscowości polskiego Wybrzeża. Szerokie plaże o jasnym drobnym piasku i czystej wodzie to dodatkowe atuty tej nadmorskiej miejscowości. Zarówno latem, jak i zimą wypoczywa tu wielu turystów, sosnowe lasy i wspaniały mikroklimat są gwarancją czystego i zdrowego powietrza.

W okresie letnim Darłówko przeżywa swój rozkwit, nasłonecznione plaże, sporty wodne, wędkarstwo, spacery o zachodnie słońca to dopiero początek atrakcji. Dla spragnionych adrenaliny proponujemy rozrywkę w Parku Wodnym, jedynym w Europie Parku Wodnym z podgrzewaną morską wodą.

Zwolenników tradycyjnego zimnego Bałtyku przyciągnie na pewno rejs statkiem wycieczkowym stylizowanym na łódź wikingów, a miłośników wędkowania rejsy wędkarskie.

Jesienią, kiedy Darłówko zmienia się nie do poznania, zamiast głośnego i tętniącego życiem kurortu widzimy spokojną osadę nadmorską z turystami pragnącymi choć na chwilę zasmakować uroków tej miejscowości. To czas na wypicie spokojnej kawy w nadmorskiej restauracji, skorzystania z zabiegów gabinetów SPA i odkrycia najciekawszych zakątków Darłówka.

 
 
Do góry Drukuj

OFERTY SPECJALNE

Poprzedni
Poprzedni
 • min_

  ZIMA 3 DNI

  SUPER PROMOCJA - OD 280 ZŁ OD OSOBY

 • min_

  Boże Narodzenie i Sylwester

  Pakiet 12 DNI Święta i Sylwester

 • min_

  Zima 7 DNI

  Pakiet Zima 7 DNI nad Bałtykiem

 • min_

  Zima 5 DNI

  ZIMA 5 DNI OD 480 ZŁ OD OSOBY

 • min_

  Fishing na pełnym morzu

  Pakiet dla pasjonatów wędkarstwa z połowem dorsza i łososia na pełnym morzu.

 • min_

  Wellness

  ... zatrzymaj czas z nami !

 • min_

  Pakiet Sylwestrowy 2015

  Powitaj Nowy Rok z nami!

 • min_

  FERIE ZIMOWE 2016

  cena za 1 dzień od osoby

 • min_

  Boże Narodzenie 2015

  Święta Bożego Narodzenia nad morzem

 • min_

  Romantycznie we dwoje

  Spraw niespodziankę ukochanej osobie. Przeżyjcie niezapomniane chwile.

 • min_

  Park Wodny Jan

  Park Wodny Jan. Zapraszamy.

Następny

BIULETYN INFORMACYJNY

Jeśli chcesz otrzymywać od nas bieżące informacje na temat ciekawych promocji oraz imprez przez nas organizowanych zapisz się do naszego NEWSLETTERA.

*
*
*
* - pola obowiązkowe
Dbamy o Twoją prywatność

LOKALIZACJA

Mapka - Hotel Jan
 
 
Legno Lusso, Bella Porta Kropla Bałtyku Krop Trade Zakłady drzewne Poldan Park Wodny Jan
76-153 Darłowo, ul. Słowiańska 24, recepcja@hoteljan.pl
Hotel Jan © 2012
Projekt i wykonanie: bmedia