!!! Bezpieczny hotel - środki ostrożności w okresie COVID-19 !!!

Bezpieczny hotel

 Szanowni Państwo


Pragniemy Państwa poinformować, że na bieżąco monitorujemy doniesienia dotyczące pandemii Sars-CoV-2 i dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną. Bezzwłocznie wdrożyliśmy środki ostrożności, w celu zapewnienia Państwu bezpiecznego pobytu w Hotelu Jan***, a nasi Pracownicy przechodzą regularne szkolenia w celu zachowania najwyższych norm bezpieczeństwa. Szkolenia prowadzone są przez odpowiednio przygotowaną do tego procesu osobę w ramach naszej firmy.

Przed przystąpieniem Pracowników do pracy, każdy poddawany jest codziennemu wywiadowi o swoim stanie zdrowia oraz mierzeniu temperatury rejestrując jej zapis. Pracę podejmują tylko osoby, które przeszły wewnętrzną kontrolę bezpieczeństwa.

Do czasu wejścia w kolejna fazę odmrażania gospodarki wyłączone są z użytkowania: basen hotelowy, Park Wodny Jan, sauny, grota solna, tężnia solankowa, kręgielnia.

 

 

1. Recepcja:


Przed wejściem do Hotelu Jan*** upoważniony Pracownik zmierzy Państwu temperaturę bezdotykowym termometrem. Stwierdzenie stanu podgorączkowego, bądź innych objawów chorobowych wskazujących na zarażenie Sars-CoV-2 uniemożliwi Państwu pobyt w naszym Obiekcie.

Wszyscy Pracownicy Hotelu Jan*** i dostawcy stosują się do reżimu sanitarnego poprzez noszenie maseczek/przyłbic i rękawiczek jednorazowych. Stosujemy procedury przyjmowania bezpiecznych dostaw.
Przed wejściem do Hotelu Jan*** znajduje się w

Stosujemy się do zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia.

Opracowana została procedura w przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury lub innych objawów wskazujących na zarażenie Sars-CoV-2 u Gościa Hotelu Jan*** oraz Pracownika.

Recepcja w Hotelu Jan*** została oddzielona barierą ochronną zapewniającą bezpieczeństwo zarówno Gościom, jak i Pracownikom.

Istnieje możliwość zakupu rękawiczek i maseczek jednorazowych w recepcji Hotelu Jan***
Pracownik recepcji Hotelu Jan*** co godzinę, oraz po każdym kliencie dokonuje dezynfekcji blatu recepcyjnego, telefonów, klawiatury, myszki, terminala, klamek, odnotowując to w dziennym rejestrze dezynfekcji.

Na terenie Hotelu Jan*** obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania osób niezameldowanych w Obiekcie.

Zapewniamy płyn do dezynfekcji rąk dla Gości w holu recepcyjnym, przed wejściem do toalet, przed wejściem do restauracji /jadalni oraz instrukcje jak prawidłowo myć i dezynfekować dłonie.
Wprowadziliśmy ograniczenie do minimum czasu przebywania Gościa przy recepcji.

Wprowadzono ograniczenie liczby osób przebywających w kolejce do recepcji (maksymalnie 2 Gości, ewentualnie Rodzice plus dzieci), pilnujemy by Goście w kolejce zachowywali bezpieczną odległość.

 

 

2. Pokoje i części wspólne:

Pokoje są regularnie wietrzone lub ozonowane.

Do dezynfekcji używamy tylko atestowanych preparatów biobójczych.
W związku z ograniczeniem bezpośredniego kontaktu pracownika z Gościem, sprzątanie dzienne odbywa się wyłącznie na życzenie klienta ( chęć sprzątania należy zgłosić telefonicznie w recepcji Hotelu Jan*** do godziny 10:00)

Sprzątanie codzienne ograniczone zostało do sprzątania „na życzenie”. W pokojach umieszczamy 3 worki, jeden na zabrudzone ręczniki, jeden na zabrudzoną pościel, jeden na śmieci. Jeżeli Goście rezygnują z usługi sprzątania, mogą worki z zabrudzoną bielizną hotelową wystawić przed drzwiami pokoju. Zawiadomiony o tym fakcie pracownik odbiera worki z brudną bieliznę i wymienia na czystą.

Bielizna hotelowa brudna pakowna jest w pokoju i umieszczana w specjalnym worku następnie odbierana przez pralnię, która posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

Wszystkie czynności (sprzątanie pokoju, usuwanie usterek) są wykonywane pod nieobecność Gości w pokoju.

W pokojach obowiązuje bezwzględny zakaz używania suszarek nadmuchowych.

W przestrzeniach publicznych ( korytarze, toalety, klatki schodowe, winda, restauracja, jadalnia) zostały umieszczone instrukcje dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Wspólne przestrzenie publiczne poddawane są cogodzinnej dezynfekcji, informacja o tym umieszczana jest w dziennym rejestrze dezynfekcji

Dzienne rejestry dezynfekcji dostępne są w recepcji Hotelu Jan***oraz w pomieszczeniach ogólnodostępnych ( korytarze, winda, toalety).

Udostępniamy Gościom możliwość korzystania z gry w bilard, w tenisa oraz wypożyczenia rowerów. Rowery ( siodełko, kierownica, hamulce, bagażnik), kije oraz kule bilardowe, rakiety do tenisa są dezynfekowane po każdorazowym użyciu przez Pracownika Hotelu Jan*** odnotowywane w dziennym rejestrze dezynfekcji.

 

 

3. Jadalnia/restauracja:

Wszyscy pracownicy mający kontakt z żywnością, przestrzegają zasad: BHP, HACCP, dobrych praktyk higienicznych i produkcyjnych. Każdy z nich korzysta z odzieży ochronnej takiej jak: fartuch, zmienne obuwie, czepki, rękawiczki oraz maseczki.

Pracownicy działu restauracyjnego pracują w reżimie sanitarnym (noszą maseczki/przyłbice, rękawiczki jednorazowe).

Restauracja i jadalnia są systematycznie wietrzone.
Na terenie restauracji przebywać może maksymalnie 9 osób. Na terenie jadalni przebywać może maksymalnie 28 osób. Informacja o maksymalnej liczbie osób mogących przebywać jednocześnie na terenie jadalni/restauracji umieszczona została przed wejściem do jadalni/restauracji.

Wejścia do jadalni/restauracji pilnuje pracownik działu restauracyjnego, który przestrzega by na teren jadalni/restauracji nie weszła większa liczba osób niż wskazują na to wymogi.

Przed wejściem do jadalni/restauracji umieszczono dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz instrukcją prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.

Do dyspozycji Gości i pracowników na terenie restauracji /jadalni dostępne jest kilka stanowisk do dezynfekcji dłoni oraz instrukcje dotyczące prawidłowego mycia dłoni.

Wprowadzono odpowiednie odległości między stolikami i krzesełkami (4m2 na osobę), minimum dwumetrowa odległość między blatami stolików ( od ich brzegów).

Na podłodze w barze umieszczono specjalne oznaczenia wskazujące odległość oczekujących na podejście do baru i złożenie zamówienia.

Przy jednym stoliku może przebywać tylko rodzina lub osoby pozostające w jednym gospodarstwie domowym, w innym przypadku przy stoliku mogą siedzieć tylko pojedyncze osoby.

Wolny stolik w jadalni/restauracji wskazuje pracownik działu restauracyjnego.

Stolik jest dezynfekowany po każdym kliencie, następnie jest oznakowany karteczką z napisem „zdezynfekowany”, (dezynfekcja stolików, krzeseł, tac, wymiana obrusów).

Powierzchnie wspólne, z którymi spotykają się klienci (z wyłączeniem podłogi) są dezynfekowane najrzadziej co 15 minut.

Z przestrzeni jadalnej usunięto tzw. dodatki czyli pojemniki z solą, pieprzem i cukrem, a także serwetniki. Obsługa wydaje je bezpośrednio do przygotowanego posiłku lub dostępne są w jednorazowych opakowaniach.

Wyłączono z użytkowania dozowniki do samodzielnego nalewania napojów. Napoje wydawane są przez obsługę działu restauracyjnego z zachowaniem bezpiecznej odległości lub w termosach/ imbryczkach z gorącą wodą są podawane bezpośrednio do stolika.

Kawa, herbata, cukier, śmietanka są podawane Gościom w opakowaniach jednorazowych przez pracowników działu restauracyjnego.

Posiłki do stolików dostarczane są na tacach, naczynia odbierane ze stolików są również na tacach. Tace dezynfekowane są każdorazowo po użyciu środkiem dezynfekującym.

Każdorazowa dezynfekcja termiczna zastawy stołowej, sztućców, szkła.

Zrezygnowaliśmy z podawania rachunków/paragonów w etui.

Zachęcamy do korzystania z płatności bezgotówkowej.


 

 
Do góry Drukuj

OFERTY SPECJALNE

Poprzedni
Poprzedni
 • min_

  Aktywny senior

  „ Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu ‘’

 • min_

  Tydzień dla zdrowia

  Z nami przywrócisz równowagę w Twoim organizmie oraz sprawność i kondycję!

 • min_

  Wakacje First Minute

  Pakiet ważny od 26.06-06.07.2020r.

 • min_

  Czerwcowy relax nad morzem

  Oferta ważna od 1.06 – 26.06.2020r.

 • min_

  Uroki Jesieni nad morzem

  Uroki Jesieni nad morzem 01.10.2020 -15.11.2020

 • min_

  Romantyczny weekend we dwoje

  Weekend we dwoje to oferta dla tych , którzy chcą sprawić miłą niespodziankę ukochanej osobie.

 • min_

  ZIMOWY RELAX NAD MORZEM

  Zimowy relax nad morzem 15.11-15.01.2021

Następny

LOKALIZACJA

Mapka - Hotel Jan
Hotel JanDarłówko na eholiday
 
 
Kropla Bałtyku Krop Trade Zakłady drzewne Poldan Park Wodny Jan Kropla Bałtyku Krop Trade Zakłady drzewne Poldan Park Wodny Jan
76-153 Darłowo, ul. Słowiańska 24, recepcja@hoteljan.pl
Hotel Jan © 2020
Projekt i wykonanie: bmedia